رد کردن لینک ها

دوره اولین تجربیات من (MFE) 4-3 سال

دوره اولین تجربیات من (MFE) 4-3 سال

در دوره MFE کودکان در قالب بازی مهارت‌های پایه خود و نگرش‌هایی مانند نوع دوستی، احترام به محیط زیست و… را تقویت می‌کنند. آن‌ها علاوه بر شناخت توانایی‌ها و حواس پنجگانه خود، اولین تجربیات در کار گروهی را نیز دارند. در این کلاس که لازم است برای هر ۶ کودک یک مربی اختصاص داده شود، کودکان اولین تجربه جدی خود با ابزار لگو را تجربه می‌کنند.

شهریه

۸۹۵,۰۰۰ تومان

طول دوره

۳ ماه

شروع دوره

تیر ماه

مغز انسان و رشد آن

مغز انسان پیچیده‌ترین چیزی است که ما در جهان می‌شناسیم، علاوه بر این بشر با میلیون‌ها سلول مغزی (نرون) به دنیا میاید. موفقیت او را پیوند بین سلول‌ها تعیین می‌کنند نه تعداد سلولهای مغزی او. تفکر زمانی اتفاق می‌افتد که سلول‌های داخل مغز پیوند برقرار می‌کنند. این پیوندهای سلولی هستند که برای هر مغزی الگویی متفاوتی می‌سازند.

کودکان در بدو تولد به اندازه کافی سلول‌های مغزی دارند که منجر به موفقیتشان شود. بعضی از این سلول‌ها قبل از تولد با یکدیگر پیوند داده می‌شوند. اما بیشتر پیوندهای سلولی در طول دوران کودکی از طریق روند یادگیری شکل می‌گیرند. یادگیری به سازمان دهی یا دوباره سازمان دهی پیوندهای داخل مغز کمک می‌کند. چیزی که مهم است تعداد سلول‌ها نیست بلکه استحکام پیوندهای بین سلولی است. تعداد سلول‌ها و استحکام پیوند آنهاست که قدرت مغز را می‌سازد.

هوش کودک شما زمانی رشد می‌کند که مغز او به ساختن این پیوندها تحریک می‌شود.

 

تفاوت مغز تحریک و تحریک نشده

تفاوت مغز تحریک شده و مغز تحریک نشده

اسکن مغز، تفاوت بین مغز تحریک شده و مغز تحریک نشده را نشان می‌دهد و اینجاست که شما با تحریک کردن تفکر کودک به او کمک می‌کنید پیوندهای بیشتری در مغزش بسازد. بازی‌های مبتنی بر مغز به تقویت مغز او کمک خواهند کرد و برای هر دو شما لذت بخش خواهد بود.

یک مغز تحریک شده شبکه‌ای عصبی از پیوندها را رشد می‌دهد که منجر به تفکر و یادگیری او خواهد شد. اما این پیوندها نیاز به تقویت دارند که از طریق تمرین اتفاق می‌افتد. یک کودک نیاز به تکرار تجربه ها دارد. همانگونه که برای خوب قدم برداشتن یا بازی کردن نیاز به تمرین دارد.

هرکاری را بیشتر تمرین کند بهتر یاد می‌گیرد. هر چه پیوندهای سلولی محکم‌تر می‌شوند، مهارت و اعتماد به نفس او نیز افزایش می‌یابد. به همین دلیل است که او تمایل دارد به طور مکرر یک بازی خوشایند انجام دهد یا به یک داستان مطلوب گوش کند.

آموزش همگام با ساخت (Learning By Making)

آسان شدن ارتباط و تبادل اطلاعات جهانی موجب پیوستگی جوامع بشری شده است، به طوری که هر تغییری در یک بخش از جهان به سرعت به سایر بخش‌ها سرایت می‌کند و بر تمام بخش‌های آن اثر می‌گذارد. یکی از مهمترین تغییرات، ضرورت تغییر نظام‌های آموزشی سنتی و معلم محور (یا بهتر بگوییم محتوا محور) به نظام‌های یادگیری و دانش آموز محور است.

یکی از سیستم‌های آموزشی قوی مبتنی بر همین رویکرد که هم اکنون در اکثر کشورها به ویژه در کشورهای توسعه یافته در حال فعالیت می‌باشد لگوی آموزشی است، که با شعار “آموزش همگام با ساخت (learning by Making)” توانسته این رویکرد آموزشی را به بهترین شکل ممکن با بهره گرفتن از معتبرترین دانشگاه‌های دنیا پیاده کند.

چرا کلاس های لگو را برای والدین پیشنهاد می کنیم؟

  • درگیری والدین به کارهای روزمره باعث شده آنها عذاب وجدان بگیرن که من وقت سالم و کافی برای کودک خود ندارم.
  • عدم اطلاع از شرایط و ویژگی‌های گروه سنی کودکان خود و متاسفانه در خیلی از مواقع جلوگیری از رشد خلاقیت کودکان با برخوردهای نا آگاهانه از سوی والدین.
  • در کلاس‌های لگو اولیا به یادگیری می‌پردازند و در گروه‌های اختصاصی قرار گرفته و باعث رشد خود و کودک خود می‌شوند.
  • با روش‌هایی که در کارگاه‌های رایگان لگوی آموزشی یاد می‌گیرند، در منزل هم می‌توانند در کمترین زمان وقت خود با کودک، بیشترین تاثیر را بر فرزندان خود داشته باشند.
  • استفاده از کارگاه‌های رایگان مختلف در طول دوره‌ها، برای اولیا در مرکز لگوی آموزشی فراهم است.
  • و مهمترین نکته امکان فراهم کردن فرصت آموزشی برابر برای کودک خود با سایر کودکان کشورهای پیشرفته.

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دوره اولین تجربیات من (MFE) 4-3 سال”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید آیتم حذف شد بازگردانی
  • هیچ دوره ای ثبت نام نکرده اید...